31 marca 2021

Stawaj do Walki #8

Lenistwo

Dostałeś wiele talentów oraz zdolności, które powinieneś rozwijać. Znasz na pewno wielu wybitnych ludzi: sportowców, artystów, naukowców. Każdy z nich posiada wielki talent, ale czy wiesz, dlaczego stali się mistrzami w swoich dyscyplinach? Dokonali tego dzięki ciężkiej pracy, którą musieli wykonać, by wspiąć się na szczyt. Poświęcili mnóstwo czasu na treningi i ćwiczenia, a z wielu przyjemności musieli zrezygnować, by stać się najlepszym.

Niestety, oprócz mistrzów jest wielu takich, którzy zmarnowali swój talent przez lenistwo. Nie wykorzystali właściwie szansy, którą otrzymali od Boga.

Jeśli ogarnia cię lenistwo, nie chce ci się uczyć, wypełniać swoich obowiązków i rozwijać swoich talentów, to dziś Stań do Walki!

Bonus

Rachunek sumienia i droga krzyżowa dla Waszego duchowego wzrostu.

Rachunek sumienia lenistwo

Ostatnia Droga Krzyżowa - Gniew i Lenistwo

Dla Rodziców

Kochani Rodzice, polecamy Wam dzisiaj kolejny odcinek z cyklu Sacrolaborki, a także bardzo ciekawe i wartościowe spojrzenie na lenistwo, które pokazuje nam ks. Marek Dziewiecki.

Lenistwo wg. ks. M. Dziewieckiego

Lenistwo - głodzenie dobra