20 października 2021

Warsztaty TDS - Wspólnota

W ten weekend (22/23 października) rozpoczynamy nasz pierwszy warsztat z cyklu "Talent do Służby". Będziemy przygotowywać się do służenia w naszych wspólnotach talentami, które posiadamy: muzyczno-wokalnymi, plastycznymi oraz animacji i zabawy. Przez ostatnie tygodnie uczestnicy przygotowywali się do warsztatów na podstawie zdalnie publikowanych materiałów na naszym profilu TalentdoSłużby.

Myślą przewodnią tego warsztatu jest WSPÓLNOTA. Każdy wg wybranej przez siebie ścieżki (#talentmuzyki #talentplastyki #talentzabawy) przygotowywać sie będzie do prowadzenia animacji muzycznej w naszych wspólnotach, do zawiązywania wspólnot poprzez zabawę oraz przygotowywania materiałów plastyczno-graficznych pomagających w oragnizacji życia wspólnoty. Po części warsztatowej, w sobotę jedziemy razem na Dzień Wspólnoty Oazy Dzieci Bożych, gdzie będziemy służyć zdobytymi podczas warsztatów umiejętnościami.

Warsztaty, na które uczestnicy zapisywali się poprzez stronę rekolekcyjną www, odbywają się w Szkole Podstawowej im. św. Franciszka w Żukowie, przy parafii Wniebowzięcia NMP, ul. 3 Maja 4, 80-330 Żukowo. Rozpoczynamy w piątek, o godz. 18:00, a kończymy w sobotę, ok. godz. 11:30. Oto szczegółowy plan:

Piątek
18:00 - przyjazd i kolacja
19:00 - modlitwa i warsztaty #talentmuzyki #talentplastyki #talentzabawy
21:00 - wieczorek i spać...
Sobota
8:00 - modlitwa i śniadanie!
9:00 - warsztaty
11:00 - pakowanie i przekąska
11:30 - wyjazd na Dzień Wspólnoty
12:00 - Diecezjalny Dzień Wspólnoty Oaz Dzieci Bożych u Św. Ojca Pio - Gd. Ujeścisko

Zabieramy ze sobą:
- śpiwór,
- wszelkie potrzebne do nocowania rzeczy (karimatę/materac, piżamę),
- rzeczy higieniczne, ręcznik,
- w zależności od warsztatu: instrument/śpiewnik, materiały plastyczne itp...
- ubrania na sobotę,
- coś na wspólny stół kolacyjno/śniadaniowy (np. pomidor, dżem, ser, wędlinę itp...)
- podpisaną przez rodziców kartę zapisu, wygenerowaną i wysłaną mailem przez system zapisów,

Transport na Dzień Wspólnoty zapewniają organizatorzy Warsztatów. Kontakt organizacyjny: 533335317. Oprócz prowadzących nasze warsztaty, pojawi się też gość specjalny - osoba zawodowo zajmująca się ekspresją teatralną. Na pewno nauczy nas wielu ciekawych rzeczy związanych ze "stawaniem przed innymi".

Do zobaczenia w ten weekend!
Oraz na kolejnych warsztatach!

Szymon Buda


Zdjęcia

Diecezjalny Dzień Wspólnot ODB

Druga edycja warsztatów „Talent do Służby”

Używamy plików cookies Ta witryna korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności i plików Cookies .
Korzystanie z niniejszej witryny internetowej bez zmiany ustawień jest równoznaczne ze zgodą użytkownika na stosowanie plików Cookies. Zrozumiałem i akceptuję.
174 0.17286705970764