26 marca 2022

Dzień Wspólnoty ODB

Parafia Trójcy Świętej w Gdyni Dąbrowie

Tym razem przyjęła nas gościnna Parafia Trójcy Świętej w Gdyni Dąbrowie. W Wielkim Poście tematem naszego spotkania była MODLITWA. Zaraz więc po kosmiczno-prehistorycznym zawiązaniu wspólnoty przystąpiliśmy do nauki modlitwy poprzez… TANIEC!

Niezwykle poprowadzony i bardzo dynamiczny warsztat zdecydowanie poszerzył nasze myślenie o tym jak można się modlić. Drugi warsztat, zdecydowanie spokojniejszy lecz nie mniej emocjonujący, poprowadzony był w grupach i uczył nas wyobraźni BIBLIJNEJ. Przed poczęstunkiem Agape znalazł się też czas na katechezę ks. Krzysztofa - modlitwa to przede wszystkim „SŁUCHANIE”. Na samym zaś stole wspólnotowym zagościła tego dnia pizza! Z której nic nie zostało! Apetyt zaś dopełniliśmy poczęstunkiem ze stołu deserowego. Zwieńczeniem naszego Dnia Wspólnoty była pięknie przygotowana EUCHARYSTIA podczas której złożyliśmy specjalne dary dla dzieci uchodzących z Ukrainy. Każdy podszedł i osobiście przekazał cenne dla siebie ubranie, zabawkę i słodycz. Widok był poruszający.

Chcemy bardzo podziękować gospodarzom za niezwykłe zaangażowanie i przygotowanie tego dnia, w bądź co bądź trudnych warunkach - dzieląc budynek szkoły z grupą setek uchodźców. Wielkie dzięki dla prowadzących warsztaty taneczne i plastyczne oraz prezentującej pantomimy młodzieży z #TDS. Pamiętamy też o zaangażowaniu służby liturgicznej, muzyków, kaznodziejów oraz lektorów i psalmistów.

Do zobaczenie na kolejnym DDW w czerwcu, tuż przed rekolekcjami wakacyjnymi.

Szymon Buda

„Liść Dębu”