o rekolekcjach Oazy Dzieci Bożych

Oaza jest formą rekolekcji przeżyciowych zmierzających do uformowania - przez wzajemną służbę, zabawę, proste warunki życia oraz doświadczenie wspólnoty i wiary - dojrzałego człowieczeństwa i chrześcijaństwa. Zasadniczym jej celem jest pogłębienie życia religijnego ze szczególnym uwzględnieniem formacji biblijno-liturgicznej i posługi apostolskiej w ramach wspólnoty parafialnej. Twórcą Ruchu Światło - Życie jest Sługa Boży ks. Franciszek Blachnicki (1921-1987). Oaza Dzieci Bożych skierowana jest do dzieci ze Szkoły Podstawowej z klas 1-3 oraz 4-6.

Rekolekcje - ich program, warunki, formy oraz czas trwania dostosowane są do wieku uczestników. Dla dzieci młodszych (klasy 1-3 oraz dzieci po "0" jeśli są gotowe) rekolekcje trwają 1 tydzień. Dla dzieci starszych (klasy 4-6) rekolekcje trwają 2 tygodnie. Rekolekcje tematycznie oparte sią na tajemnicach różańcowych. Dwutygodniowe na prawie pełnych 3 tajemnicach, tygodniowe na jedne wybranej w danym roku (np. 2022 - Radosnej). Na schemacie różańcowym oparty jest program formacyjny, tematy spotkań, treści przeżyciowe oraz dynamiki i aktywizacje.

Codzienną praktyką uczestników rekolekcji jest udział we Mszy Świętej, spotkanie formacyjne w małej grupie, szkoła śpiewu, realizacja codziennych dyżurów jako służby na rzecz wspólnoty, aktywności popołudniowe (sportowe, plastyczne, itp...), "czas dla brata i siostry" podczas popołudniowego relaksu, "pogodne wieczory" polegające na wspólnych zabawach itp... Dzieci otrzymują 3 lub 4 posiłki dziennie. Noclegi zorganizowane są na polowych łóżkach w salach szkolnych gdzie organizujemy rekolekcje. Korzystamy z pełnej infrastruktury sanitarnej, sportowej i lokalowej jaką udostępnia nam dana szkoła, za co zawsze jesteśmy bardzo wdzięczni.

Jeśli powyższy opis nie wystarszy... to dla ciekawych tematu "wzrokowców" polecamy poniższy "film przyrodniczy" na temat OAZOWICZÓW oraz ich praktyk rekolekcyjnych. :)

To co... widzimy się na rekolekcjach! ZAPISY TUTAJ!

Masz pytania? Skontaktuj się z nami. Joanna i Szymon Buda (533 335 317)

3 Dzień Wspólnoty ODB

Talent do Służby 3.0