5. Zazdrość

Czy zdarza ci się myśleć, że ktoś jest lepiej traktowany od ciebie? Myślisz, że koledzy i koleżanki bardziej lubią kogoś innego? Jeśli tak, to prawdopodobnie występują u ciebie pierwsze objawy zazdrości. Kolejnym będzie smutek, bo myślisz, że jesteś gorszy, albo ktoś inny ma lepiej od ciebie. Taki smutek potrafi u niektórych osób doprowadzić do wybuchów złości.

Zazdrość jest jak choroba. Jeśli jej w porę nie zatrzymasz, może cię doprowadzić do smutku i złośliwości. Dlatego trzeba mocno zadbać, by takie uczucie odrzucić już w pierwszych objawach. Jak?

Najlepszym lekarstwem za zazdrość jest wdzięczność. Możesz ją stosować bez konsultacji z lekarzem lub farmaceutą. A najlepiej profilaktycznie, bo przecież lepiej jest zapobiegać, niż leczyć :)

Zadanie

Dziś i przez kolejne dni praktykuj modlitwę dziękczynienia. Codziennie wieczorem napisz, za jakie dobro, które cię w danym dniu spotkało, dziękujesz Bogu. Powodzenia!

Na wasze prace czekamy do wtorku, 16 marca, go godz. 20:00. Piszcie na adres parafia.lezno@gmail.com

Szkoła wdzięczności

Bonus

Przed Wami kolejny rachunek sumienia, tym razem pod kątem grzechu zazdrości. Pamiętajcie o spowiedzi, która jest lekarstwem na wszystkie grzechy!

A w piątek zachęcam do rozważenia i modlitwy drogi krzyżowej.

Zazdrość - rachunek sumienia

Droga krzyżowa - zazdrość

Dla rodziców

Zapraszamy do lektury ciekawego artykułu: "Oblicza zazdrości", a także do wysłuchania katechezy ks. Andrzeja Sroki nt. zazdrości