Co to jest TdS?

Drodzy Oazowicze z klas VI, VII i VIII oraz kochani Animatorzy ODB!

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus! Pozdrawiamy Was bardzo gorąco!

Nadal wspominamy to czego doświadczyliśmy wspólnie podczas rekolekcji wakacyjnych. Widzieliśmy wówczas jak bardzo obdarował nas Chrystus. Mnóstwo różnorodnych talentów wnieśliście do naszych wspólnot. Każdy uczestnik i animator ma do zaproponowania cenne zdolności. Wszyscy zaś mamy jeden niezwykły wspólny talent – TALENT DO SŁUŻBY. Równocześnie jest to wezwanie by zaangażować swój TALENT DO SŁUŻBY na rzecz wspólnoty. Widzimy w Was wielki potencjał i przyszłość Ruchu Światło-Życie. Chcielibyśmy wspólnie rozwijać to co może być darem dla innych. Dlatego przedstawiamy Wam rozpoczynający się w tym roku projekt: TALENT DO SŁUŻBY (TdS).

Myśląc o naszych wspólnotach i kolejnych rekolekcjach, chcemy zaproponować Wam trzy ścieżki rozwijania swojego talentu: plastyczną, muzyczno-wokalną oraz animacji-zabawy. Organizujemy  w tym roku formacyjnym 2021/2022 cztery dwudniowe warsztaty, podczas których, pod okiem profesjonalistów będziemy rozwijać swoje zdolności, by mogły służyć innym:

1. 22 - 23.X: piątek wieczór - nocleg - sobota południe; w sobotę po południu dzień wspólnoty w Gdańsku Ujeścisku, w parafii św. Ojca Pio, ul. Przemyska 21, Gdańsk; Zapisz się!!!
  2. 28 - 29.XII: piątek wieczór - nocleg - sobota południe; w sobotę po południu dzień wspólnoty w Żukowie, w parafii Wniebowzięcia NMP, ul. 3 Maja 4, Żukowo;
  3. 18 - 19.III: piątek wieczór - nocleg - sobota południe; w sobotę po południu dzień wspólnoty w Gdynii Dąbrowie, w parafii Trójcy Świętej, ul. Nagietkowa 61, Gdynia;
  4. 10-11-12.VI : warsztaty wyjazdowe na Kaszubach w piątek, sobotę i niedzielę.

Miejscem warsztatów i noclegu będzie: Parafialna Szkoła Podstawowa św. Franciszka w Żukowie.

Każdy z warsztatów poprzedzony będzie przygotowaniami w formie on-line, dla osób które zapisały się. Materiały i zadania dla każdego rodzaju twórczości będą Wam przesyłane wcześniej. To, co otrzymacie on-line, będzie przedmiotem pracy podczas warsztatów i zostanie zaprezentowane na zakończenie warsztatów, gdy zgromadzimy się na sobotnim, Diecezjalnym Dniu Wspólnoty ODB.

Na naszej specjalnej Grupie TdS publikować będziemy wszystkie materiały przygotowawcze:

Poniżej prezentujemy trzy "startery" naszych ścieżek rozwoju Talentów do Służby:
#talentmuzyki - publikuje materiały w poniedziałek i "przypominajkę" w czwartek

#talentplastyki - publikuje materiały we wtorek i "motywkę" w piątek

#talentzabawy - publikuje materiały w środę i "zachętkę" w sobotę

Bardzo cieszymy się, że będzie to okazja do wspólnego spotkania po rekolekcjach, odświeżania relacji ale także przygotowania do służby i kolejnych wakacji. Liczymy na Was jako na przyszłych pomocników i animatorów.
Zapisy na warsztaty - poprzez formularz zapisów, taki sam jak na rekolekcje:
  1. Warsztat I (22 - 23.X) - Warsztat TdS https://rekolekcje.oazagdansk.pl/rekolekcje/18koniecznie kliknij

Warsztaty Talent do Służby

Diecezjalny Dzień Wspólnoty ODB